راه اندازی سایت فیلم انگلیش کد با بیش از سی هزار فیلم و سریال و معرفی فیلم های مناسب آموزش زبان با 50% تخفیف مشاهده سایت

09337050305 info@english-code.ir تایم کاری : شنبه تا جمعه تهران ، منطقه7

انگلیسی را از کجا شروع کنیم؟

این سوالیه که ذهن همه مارو درگیر خودش کرده،بهتره اول به این سوال جواب بدیم که اصلا چرا می خوایم که زبان انگلیسی رو بخونیم؟

نباید بترسید و استرس داشته باشید

اگه هدفتون فقط اسم “دارم زبان یاد میگیرم” هست وقتتونو تلف نکنین سریع برین سراغ یه حرفه که زبان نخواد؛اما اگه به این اطمینان رسیدین که به دانش زبانی نیاز دارید یا اینکه تو خوندن مقالات خارجی دچار مشکل هستید ویا دلتون میخواد جایی کار کنید که باید حتما زبان بلد باشید و حتی هدف مسافرت و یا مهاجرت و … در آینده دارید باید بگم که

نباید بترسید،آروم باشید و فقط شروع کنید و به هدفتون فکر کنید ،به یاد گیری زبان فکر کنید به این موضوع فکر کنید که حتی قراره در آینده خواب هایی که میبینید به زبان انگلیسی باشه.

هدفتان را مشخص کنید

وقتی یه سر به اینترنت و دنیای به قول معروف سورفیس وب بزنید متوجه میشید هرکی یه چیزی در باره یادگیری زبان میگه اینکه باید بیاید کلاس اینکه باید زمان بزارید و غیره و غیره….

پس اول هدفتونو مشخص کنید شاید شما حتی بخواین به یه کشور انگلیسی زبان سفر کنید و فقط به یاد گیری مکالمه نیاز داشته باشید،اگه شما جزو کسایی هستین که هشت ساعت تمام در روز کار میکنه نمیتونین انتظار 2 ساعت یادگیری زبان در روز یا حتی یک ساعت رو از خودتون داشته باشین (پس آروم باشین)،باید آهسته پیش برید مثلا بین ده تا پانزده دقیقه در روز اما منظم بودن این برنامه نباید فراموش بشه چون به هدفتون نمیرسین اگه واقع بین باشیم.

به طور کلی به خودتون و هدفتون متعهد باشید

قبل هر چیز خودتان را ارزیابی کنید

اولین مرحله اینه که باید ببینی کجای کاری،اگه قبلا کلاس زبان میرفتی که خبر خوب واس شما اینه که با یه مرور مطالبی و که خوندی یادت میاد اگرهم که تاحالا تعیین سطح ندادین براتون چندتا لینک که برای من صرفا لینک آزمون تعیین سطحش معتبر هست رو براتون میزارم.

لازم به ذکر هست که این دو وبسایت از اعتبار بسیار بالایی در این ضمینه برخوردار هستند.

آزمون ها کاملا رایگان هستند لازم به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

اگر هم که ابتدای راه هستید که اولین قدم قبل هر چیزی یادگیری الفبای زبان انگلیسی هست (A-Z) و در عین حال اعداد رو یاد بگیرید و روی تلفظ کلماتی که یاد میگیرید تمرکز کنید.

پیشنهاد انگلیش کد: شخصی رو پیدا کنین که از شما سطح پایینتری داره یا دوستی که مثل شماست و آموخته هاتون رو بهش یاد بدید .

حالا وقت تمرین مهارت های شماست،سعی کنید لغت یاد بگیرید،خودتون رو با اصطلاحات سرگرم کنید،فکر کنید به انگلیس سفر کردید حالا باید مایحتاج زندگیتون رو فراهم کنید باید دوست پیداکنید اصطلاحات مرتبط با نیازتون رو پیداکنید.

یکی دیگه از پیشنهاد های خوب و موثر در یادگیری زبان انگلیسی داشتن دفترچه خاطرات به زبان انگلیسی هست

اگر هم که علاقه به نوشتن خاطرات ندارید،بهترین موقع برای نوشتن خاطرات جدیدتون به زبان انگلیسی هست،درست یا غلط فقط بنویسید به قول کامپیوتری ها بعدا دیباگ میکنیدش.

خوب حالا وقت تعیین تکلیف کردن گرامر هست،اصولی یاد بگیرید،تمرین کنید،هربار که به سراغ یاداشتهاتون میرید از ابتدا بهشون نگاه بندازید،دیدن فیلم،خوندن مقاله پیشنهاد انگلیش کد خوندن مقاله های با منبع انگلیسی هست که در اینجا چند تاشونو معرفی می کنیم.

یاد گیری در منزل یا همون self study

بهترین روش و همچنین ارزونترین روش برای یادگیری زبان گوش کردن به اون زبان هست،در جوامع امروزی و دسترسی به اینترنت و ماهواره شرایطی رو برای ما بوجود آورده که براحتی میتونیم به کانال های انگلیسی زبان و اخبار های انگلیسی زبان دسترسی داشته باشیم مثل BBC – VOA – PressTV و… که با گوش دادن به اون ها خیلی ساده و راحت گوشتون به فن بیان و لحن اون زبان عادت میکنه.

در اولین مرحله شما هدفتون از گوش دادن، فهمیدن نباشه!(لطفا)

همین که بشنوید و بتونید لغاتی که در آن فایل استفاده می‌کنند رو متوجه بشوید کافی است. به مرور زمان ذهنتون عادت می‌کنه که همزمان که با سرعت دارید سیلی از لغات رو می‌شنوید اون‌ها رو درک کنید و جملات رو هم متوجه بشوید.

روزانه هرچقدر که وقت دارید به یک مکالمه انگلیسی گوش کنید. انگلیسی رو باید با گوش‌هایتان یاد بگیرید نه با چشم‌هایتان!

گوش کنید و شما جواب بدهید.

مهم نیست که مخاطبی ندارید که با اون حرف بزنید. یک مخاطب توی ذهنتون تصور کنید و با اون حرف بزنید. گوش دادن و تکرار کردن اون به تنهایی به شما کمکی نمی‌کنه.

هر دوماه از خودتون یه تست تعیین سطح بگیرید و پیشرفت خودتون رو بسنجید،سعی کنید در کلاس های مکالمه محور آنلاین شرکت کنید تا سطح خودتون رو ارتقا بدید.

بازدیدها: 5

درباره این مطلب نظر دهید !