پیش بارگذار ادومال

ترجمه آماده و رایگان رشته تخصصی پزشکی

پروژه های آماده ترجمه زبان انگلیسی وبلاگ
ترجمه آماده و رایگان

ترجمه آماده و رایگان رشته تخصصی پزشکی

در متن زیر نمونه ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی رشته پزشکی آورده شده که در پایین همین صفحه فایل PDF متن و ترجمه آورده شده که میتوانید دانلود کنید.

متن انگلیسی

Delirium is defined as an etiologically nonspecific syndrome characterized by concurrent disturbance of consciousness and attention, perception, thinking, memory, psychomotor behavior, emotion, and the sleep-wake cycle.1 Many different terms have been used to describe this syndrome including Intensive Care Unit (ICU) psychosis, acute confusional state, acute brain failure, and encephalopathy.
Delirium has been reported to occur in 20-80% of patients in the medical and surgical ICU setting. It is associated with various adverse outcomes including self-extubation, removal of the catheter, prolonged hospital stay, increased mortality, increased health care cost, and long-term cognitive impairment. Despite the high prevalence and enormous prognostic significance delirium often goes unrecognized.

Risk factors for delirium can be divided into predisposing factors which may be non-modifiable e.g. age, alcoholism, Apo E4 polymorphism, and precipitating factors which include factors related to illness or iatrogenic factors which may be preventable e.g. hypotension, metabolic disturbance, restraints.17 Critically ill patients are typically exposed to multiple factors that precipitate delirium.10

ترجمه به فارسی

هذیان به عنوان یک سندرم غیر اختصاصی که با اختلال همزمان از هشیاری و توجه، ادراک، تفکر، حافظه، رفتار روانی، احساسات و چرخه خواب و بیداری مشخصه بندی میشود، تعریف میشود. بسیاری از عبارت ها از جمله روان پریشی واحد مراقبت های ویژه، حالت گیجی حاد، نارسایی حاد مغز و انسفالوپاتی برای توصیف این سندرم مورد استفاده قرار میگیرد.

گزارش شده است که هذیان در 20 تا 80 درصد از بیماران واحد های ICU درمانی و جراحی اتفاق می افتد که با عوارض جانبی مختلف شامل خارج کردن لوله، حذف کاتتر، بستری طولانی تر در بیمارستان، افزایش مرگ و میر، افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی و اختلال شناختی طولانی مدت همراه است . با وجود شیوع بالا و اهمیت زیاد پیش آگاهی، هذیان اغلب تشخیص نیافته می ماند.

عوامل خطر برای هذیان می تواند به عوامل مستعد کننده، که ممکن است غیر قابل اصلاح باشند به عنوان مثال سن، اعتیاد به الکل، پلی مورفیسم آپو ای4 و یا عوامل تسریع کننده شامل عواملی که مربوط به بیماری و یا عوامل درمان زاد که ممکن است قابل پیشگیری باشند مانند افت فشار خون، اختلال متابولیکی و یا محدودیت ها تقسیم شود. بیماران بدحال به طور معمول در معرض عوامل متعددی هستند که هذیان را تسریع میکند.

دانلود باکس

دانلود باکس

مشخصات

نام: ترجمه آماده و رایگان رشته تخصصی پزشکی

منبع: english-code

امتیاز:

4.6/5
لینک دانلود ترجمه رشته تخصصی پزشکی

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای دانلود

راهنمای دانلود

برای دانلود، به روی عبارت “دانلود فایل” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.

فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.english-code.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. البته فایل های حجیم دارای قابلیت ریکاوری هستند که با استفاده از نرم افزار Winrar وارد منو Tools شوید و گزینه Repair را انتخاب کنید تا مشکل فایل دانلود شده حل شود.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

گزارش خرابی

گزارش خرابی